Marka Champ-Richer (dawniej Champion) od 1996 roku zaspokaja wyjątkowe potrzeby pielęgnacyjne psów i kotów.
Działanie kosmetyków z tej linii skupia się nie tylko na potrzebach skóry i okrywy włosowej zwierząt, ale również na trosce o komfort podczas kąpieli. Oryginalne receptury kosmetyków Champ-Richer zostały opracowane w oparciu o specjalistyczne badania naukowe. Starannie dobrane, wysokogatunkowe składniki myjące i renatłuszczające skutecznie usuwają zabrudzenia oraz pomagają skórze w zachowaniu jej naturalnej bariery ochronnej. Dzięki nowej, łagodniejszej formule, kosmetyki marki Champ-Richer stały się jeszcze delikatniejsze dla skóry Twojego zwierzęcia.
Od 2020 roku Champ-Richer to również linia prozdrowotnych smakołyków stworzonych dla zdrowej skóry i pięknej okrywy włosowej psów.
Stosując kosmetyki i smakołyki marki Champ-Richer możesz zadbać w sposób holistyczny o kondycję skóry i włosów Twojego pupila, wzmacniając efekt jego naturalnego piękna.

Kosmetyki Champ-Richer
Odkryj z nami mistrzowski wymiar pielęgnacji w domowych warunkach

O marce Champ-Richer

Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

RECEPTURY STWORZONE W OPARCIU O SPECJALISTYCZNE BADANIA

Receptury kosmetyków Champ-Richer (Champion) zostały opracowane przy współpracy z polskimi naukowcami i specjalistami z dziedziny pielęgnacji, korzystającymi z najnowszej wiedzy kosmetologicznej i weterynaryjnej. Warto wiedzieć, że skóra psa i kota jest wrażliwsza niż nasza ludzka, ma również inne pH. Właśnie dlatego do pielęgnacji czworonogów powinniśmy używać najwyższej jakości preparatów przeznaczonych specjalnie dla nich. Starannie dobrane, wysokogatunkowe składniki myjące, znajdujące się w kosmetykach Champ-Richer (Champion) łagodnie, ale skutecznie usuwają zabrudzenia. Istotnym zagadnieniem jest również fakt, że psia i kocia skóra produkuje sebum, czyli wydzielinę tłuszczową, która jest obecna także na włosach. Jest to zupełnie naturalny proces charakterystyczny dla skóry zdrowego czworonoga. Wydzielina ta chroni okrywę włosową przed wysychaniem oraz niszczeniem. Kiedy kąpiemy zwierzę, powinniśmy wiedzieć, że razem z zanieczyszczeniami zmywamy również sebum, dlatego warto wybierać kosmetyki takie jak Champ-Richer (Champion), zawierające w swojej kompozycji również składniki wtórnie natłuszczające. Przyśpieszają one odbudowę warstwy tłuszczowej, która tworzy naturalną barierę ochronną na skórze. Zaś odżywki i preparaty do stylizacji tej marki, czyli spray’e do rozczesywania, nabłyszczania czy zwiększania objętości, zawierają składniki kondycjonujące i stanowią doskonałe uzupełnienie domowej pielęgnacji. Systematyczne używanie kosmetyków Champ-Richer (Champion) pomoże utrzymywać psią i kocią fryzurę w znakomitej kondycji.
Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

ORYGINALNE KOMPOZYCJE I JAWNOŚĆ

Wszystkie składniki kosmetyków Champ-Richer ułożone w kolejności zgodnej z malejącym stężeniem wg nomenklatury INCI – znajdziesz na opakowaniach. Receptury to największa wartość i cecha charakterystyczna marki.
Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

SPOTKANIE TRADYCJI Z NOWOCZESNOŚCIĄ

Champ-Richer to w pełni polska marka. Jej powstanie sięga 1996 roku, kiedy to założyciele firmy Laboratorium DermaPharm – absolwenci o wykładowcy Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej – stworzyli szampon o nazwie “Champion” przeznaczony dla psów wystawowych. Stał się on pierwowzorem i impulsem do rozbudowania serii o kolejne preparaty skupiające się na specyficznych potrzebach psów z różnym typem włosa. Przez lata marka wciąż testowała pojawiające się innowacje i udoskonalała receptury, aby dostarczać optymalne na dany czas rozwiązania pielęgnacyjne.
Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

NOWA DELIKATNIEJSZA FORMUŁA

Dzięki nowej, łagodniejszej formule wzbogaconej o d-Panhtenol, wszystkie kosmetyki marki Champ-Richer (Champion) stały się jeszcze delikatniejsze dla skóry zwierząt. Nowe składy są również wolne od mydeł i parabenów.
Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

ZAPACH PRZYJAZNY DLA PSIEGO NOSA

Pies ma zdecydowanie czulszy zmysł powonienia niż człowiek. Dla nas najważniejszym zmysłem jest wzrok, a dla psów właśnie węch. Badania z użyciem aromatu lawendy w otoczeniu psów wykazały, że działa ona na te zwierzęta kojąco i relaksująco, dlatego wśród ekspertów zajmujących się etologią i behawioryzmem, tak wiele mówi się o aromaterapeutycznej roli tego zapachu. Używając kosmetyków z lawendowym aromatem przyczynimy się do tego, aby rytuały kąpielowe budziły w psie pozytywne skojarzenia.

Dlaczego odpowiedni zapach szamponu ma znaczenie?

Pies i kot mają zdecydowanie czulszy zmysł powonienia niż człowiek. Używając kosmetyków z lawendowym aromatem przyczynisz się do tego, aby rytuały kąpielowe budziły w psie pozytywne skojarzenia.

Lawendowy zapach kosmetyków Champ-Richer działa aromaterapeutycznie, relaksuje i redukuje stres czworonogów związany z zabiegami pielęgnacyjnymi.
Poznaj markę Champ-Richer lawendowy zapach

Poznaj markę Champ-Richer liczba komórek

Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

MISTRZOWSKI WYMIAR PIELĘGNACJI W DOMOWYCH WARUNKACH

Możesz korzystać z kosmetyków Champ-Richer (Champion) zarówno wtedy, gdy całkowicie samodzielnie dbasz o wygląd pupila, jak również wtedy, gdy zależy Ci na jak najdłuższym podtrzymaniu doskonałego wyglądu psiej czy kociej fryzury po wizycie u groomera.
Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

RÓŻNORODNA GAMA PRODUKTOWA

W ofercie marki Champ-Richer (Champion) znajdziesz aż 24 rodzaje preparatów: szampony dla juniorów najpopularniejszych ras, szampony dla dorosłych psów, odżywki i preparaty do stylizacji dostosowane do różnych typów okrywy włosowej. Dzięki tak różnorodnej gamie produktowej, możesz wybrać kosmetyk najbardziej odpowiadający potrzebom Twojego pupila.
Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

SILNIE SKONCENTROWANE SZAMPONY

Każdy szampon Champ-Richer (Champion) możesz rozcieńczać w proporcji 1 część szamponu na 5 części wody, bez utraty właściwości użytkowych.

 

Smakołyki Champ-Richer
Odkryj mistrzowski wymiar smaku

Smakołyki zostały wyprodukowane przy zastosowaniu nowoczesnej technologii ekstruzji, która umożliwiła umieszczenie w chrupiącej otoczce nadzienia wzbogaconego prozdrowotnymi składnikami.Poznaj markę Champ-Richer ciastka Dostępne są w 5 rodzajach, aby zadowolić psie podniebienia:
z kaczką, z kurczakiem, z indykiem, z łososiem i z dorszem. Stanowią wartościowe uzupełnienie codziennej diety, mogą pełnić też rolę smacznej nagrody (np. podane po kąpieli, w trakcie treningu, zabawy).

Każdy smakołyk zawiera:

Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

BIOTYNA (wit. B7 zwana też wit. H)

Nazywana „witaminą piękna” wspomaga proces powstawania keratyny – naturalnego budulca
skóry i sierści, wpływa też na ograniczenie przetłuszczania się okrywy włosowej.

Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

OMEGA 3 i 6 Z OLEJU LNIANEGO

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe pozyskane w procesie tłoczenia oleju lnianego z nasion lnu. Omega 3 zwiększa odporność organizmu. Omega 6 stanowi ważny składnik diety psa wpływający korzystnie na stan jego skóry oraz okrywy włosowej. Psy nie wytwarzają kwasów Omega 3 i 6 samodzielnie, dlatego ważne jest, aby dostarczać je im poprzez pożywienie lub suplementację. Źródło: wytłoki lniane  i olej lniany.

Poznaj markę Champ-Richer Zalety marki

MĄKA RYŻOWA – DLA LEPSZEJ TOLERANCJI

Receptury oparte na mące ryżowej, aby minimalizować ryzyko wystąpienia nietolerancji pokarmowych. Lekkostrawna, otrzymywana jest z przemiału ziaren ryżu.
Poznaj markę Champ-Richer przekąski

Snacki nie zawierają: sztucznych barwników, konserwantów, pszenicy, soi i GMO.