Poznaj opinie o naszych produktach

Agata Maria Kokocińska-Kusiak

dr Agata Kokocińska
Etolog, zoopsycholog, trener zwierząt

Champ-Richer to zdecydowanie produkt z “górnej półki”, świetny jakościowo i w bardzo dobrej cenie, szczególnie biorąc pod uwagę jego wydajność. Szampon ma bardzo przyjemną konsystencję, dobrze się pieni, pachnie delikatnie, lawendowo, zaś zapach utrzymuje się bardzo długo. Zapach nie jest drażniący dla psa, wręcz przeciwnie. Mimo iż mój pies ma bardzo wrażliwą skórę, szampon go nie uczulił, sierść była miękka i puszysta. Bardzo dobrze się spłukuje, co jest ogromnym plusem w przypadku niecierpliwego psa.

Dorota Gąsiorowska

Dorota Gąsiorowska
Galopująca Fufla FCI - Certyfikowana hodowla

Zastosowanie szamponu Champ – Richer Long & Soft Coat dzięki konsystencji zbliżonej do żelu, nie nastręczało żadnych trudności. Łagodny zapach lawendy spowodował, że kąpiel była miła tak dla kąpiącego, jak i dla zwierzęcia. Szampon łatwo się pienił i bardzo łatwo dawał spłukać. We wszystkich przypadkach nie stwierdziłam podrażnień błon śluzowych, oczu i uszu. Włos po wysuszeniu był miękki i lśniący z lekką nutką lawendy, bez nieprzyjemnego „zapachu wiatru”, typowego dla mokrej sierści. Barwa włosa pozostały nienaruszone.

Produkty oceniam bardzo wysoko. Szczególnie dobre efekty mogą przynieść przy wystawowym przygotowaniu psów. Bezpośrednio przed prezentacją na ringu, z uwagi na łatwe zastosowanie i szybki, oczekiwany efekt.

Pozdrawiam serdecznie, gratulując wspaniałych osiągnięć w kosmetologii groomingu.

Anna Kijańczyk

Anna Kijańczyk
organizatorka Zlotu Buldożków Francuskich, właścicielka YOKO Draczyn ( Grand Championa Polski, Championa Polski, Championa Litwy, Młodzieżowy Champion Polski)

Już na początku szampon zrobił na mnie dobre wrażenie.  Ładnie się pienił, dobrze mył. Po spłukaniu nałożyłam na chwilę odżywkę. Nie za wiele, bo buldog francuski nie powinien mieć zbyt miękkiej sierści – to też nie jest pożądane. Dlatego potrzymałam ją z minutę i spłukałam. Już w trakcie spłukiwania było widać różnicę. Sierść była miększa, gładka.  Czuć było pod ręką różnicę w stosunku do poprzednich używanych przez nas szamponów (dodam, że nigdy nie stosowałam dodatkowo odżywki).

Po wyschnięciu wyczesałam Yoko (niby mówi się, że powinno się czesać przed kąpielą, ale ona ma specyficzną sierść i lepsze efekty przynosi odwrotna kolejność)  i spryskałam sprayem nabłyszczającym. Po tych wszystkich zabiegach mogę powiedzieć jedno – efekt zszokował domowników. Yoko ma piękną sierść. Lekko się błyszczy i z daleka widać, że jest taka wypielęgnowana. Sierść jest miękka, ale nie za miękka. Zawsze po takim myciu i czesaniu jest matowa, wychodzi łupież. Teraz wygląda tak, że mogłaby iść prosto na wystawę 🙂

Już powiedziałam o produktach zaprzyjaźnionym hodowcom i na pewno na stałe zagoszczą w naszym domu 🙂

Kinga Streich
groomer, właścicielka salonu "Trzy Pieski"

Od wielu lat pracuję na różnych markach psich szamponów. Produkty Champ-richer bardzo miło mnie zaskoczyły. Marka oferuje szeroką gamę szamponów i odżywek dedykowaną zarówno rasom, strukturze włosa jak i kolorom. Szampony są bardzo wydajne, można je używać w rozcieńczeniu. Doskonale domywają psiaki, normalizując strukturę włosa i wydobywając kolor. Wartymi uwagi są też produkty w sprayu. Odżywkę vitalizującą można używać po kąpieli po lub pomiędzy kąpielami w codziennej pielęgnacji psa. Może być również alternatywą dla odżywki do spłukiwania, jeżeli mamy do czynienia z psem, który mocno stresuje się podczas kąpieli i chcemy ten proces skrócić do minimum rezygnując z odżywki w wannie. Spray volume up super sprawdza się u ras o puszystej szacie, poprawia wygląd i dodaje optycznie objętości nawet u psów z mniej gęstym włosem. W mojej ocenie strzałem w dziesiątkę jest płyn do rozczesywania. Bardzo pomaga nawet przy dużych kołtunach, skraca czas rozczesywania, kołtuny łatwiej się rozchodzą, co zwiększa komfort zwierzęcia. Dla optymalnych efektów warto zastosować razem z odpowiednim szamponem i odżywką. Jestem bardzo zadowolona z produktów Champ-richer i na pewno zagoszczą na dłużej w moim salonie.