Opublikowano

Psie yin yang – jak zadbać o białą i czarną sierść?

Wydaje się, że czarny i biały to przeciwieństwa, jednak gdy mówimy o tych kolorach w kontekście sierści naszych czworonogów, okazuje się, że… mają wiele wspólnego. Oba wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji. Jak zachować blask i głębię kolorów czarnej i białej sierści u piesków? Odpowiedzią na to pytanie mogą być dedykowane produkty marki Champ-Richer z ekstraktami z białej i czarnej perły.

Piękna, zdrowa i błyszcząca sierść czworonożnych przyjaciół jest dumą ich opiekunów. By taka była, wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, dopasowanych do rodzaju okrywy włosowej i umaszczenia. Przed trudnym zadaniem stoją opiekunowie psów czarnych i białych, których sierść potrzebuje szczególnej troski. Pielęgnacja psów o jasnym umaszczeniu wymaga stosowania dobrej jakości kosmetyków, ponieważ kolor sierści generuje potrzebę częstych kąpieli. Te psy charakteryzują się też wyjątkowo wrażliwą skórą i, zazwyczaj większą niż inne rasy, skłonnością do podrażnień. Z kolei czarna barwa bezlitośnie „obnaża” wszelkie niedostatki w pielęgnacji i brak połysku włosów. Spośród oferowanych na rynku produktów do kąpieli warto sięgnąć po takie, które w delikatny sposób intensyfikują kolor okrywy włosowej, wydobywając efekt jej naturalnego piękna. Nie zapominajmy o najważniejszym – skóra psa, osłonięta gęstą sierścią, jest znacznie delikatniejsza niż nasza ludzka, dlatego wymaga szczególnego traktowania i starannie dobranych do tego celu preparatów.

Kosmetyki Champ-Richer, oprócz składników myjących i pielęgnujących, zawierają w swoim składzie również odpowiednio dobrane ekstrakty. Produkt dedykowany czworonogom o jasnej okrywie włosowej z ekstraktem z białej perły rozświetla i delikatnie rozjaśnia kolor, pozwalając cieszyć się piękną i czystą sierścią. Natomiast szampon dla psów o czarnym i ciemnym włosie z ekstraktem z czarnej perły, wpływa na pogłębienie naturalnego ciemnego koloru oraz nadaje sierści blasku.

Aby zadbać o jak najlepszy wygląd, kąpiel czworonoga powinna odbywać się w dwóch etapach. Pierwsze mycie ma na celu oczyszczanie zwierzęcia z zabrudzeń. Podczas drugiego użycia, działanie szamponu dopełnia i intensyfikuje uzyskany efekt – włosy zyskują odpowiedni blask, a głębia koloru zostaje uwydatniona. Jako uzupełnienie, warto skorzystać z odżywki, która zapewni okrywie włosowej dodatkową ochronę. Dostępne są odżywki do stosowania na mokro lub w postaci spray’u do aplikacji już po kąpieli, na suchą sierść.